Jak pielęgnować Difenbachia?

Difenbachia jest jednym z popularniejszych kwiatów liściastych w naszych domach. Wywodząca się Ameryki Difenbachia jest wymagającą rośliną do pielęgnacji.

Miejsce uprawy: Kwiat ten powinien stać w miejscu cienistym. Gdy w chodzi w okres wzrostu (od marca) należy zapewnić dużą wilgotność otoczenia i ciepło. Zimą nie powinno być chłodniej niż 15- 18 stopni. Najważniejszą zasadą pielęgnacji jest unikanie przeciągów.

Podlewanie: należy dbać by ziemia była stale wilgotna, za suche podłoże sprzyja brązowieniu końcówek liści. W ciepłe miesiące najlepiej, co tydzień nawozić nawozem bez wapnia. W okresie spoczynku (wrzesień – luty) podlewa się oszczędnie. Nie nawozi.

Podłoże: ziemia uniwersalna, ale najlepiej kwiat Difenbachi rośnie w mieszance kompostu, zwiędłych liści i torfu.

Rozmnażanie:, jeśli nasza DIfenbachia zgubiła dużo liści można uciąć pęd około 10 cm nad ziemią. Część ścięta może również służyć za sadzonkę. Wszystko się pomyślnie uda jeśli temperatura podłoża nie będzie niższa niż 24- 26 stopni. Można wywnioskować, że najlepszą porą na odmładzanie kwiatu Difenbachi przypada na miesiące wakacyjne.

Ciekawe: sok z liści, łodyg jest bardzo trujący.

Jak pielęgnować - Smagliczka nadmorska

Jak pielęgnować - Smagliczkę nadmorską. Jeśli lubicie pięknie przyozdobione balkony, tarasy a także na rabatki - śmiało można polecić sma...