Jak pielęgnować anturium

Anturium- to przepiękny kwiat pochodzący z tropikalnych lasów Ameryki Południowej i Środkowej. Charakteryzuje się okazałymi liśćmi i przepięknymi kwiatami. Anturium jest doskonałym przykładem rośliny pokojowej, która przeniesiona z tropików doskonale zaadoptowała się w naszych domach.

Miejsce uprawy: Anturium powinno stać w ciepłym pomieszczeniu, wilgotnym o dobrym ale nie bezpośrednim oświetleniu. Temperatura wokół rośliny zimą nie powinna spaść poniżej 18 stopni. W okresie wegetacji marzec- wrzesień wymaga dużej wilgotności.

Podlewanie: W okresie wegetacji podlewać obficie . Anturium lubi zraszanie, trzeba pamiętać jednak aby woda nie kapała na kwiaty, gdyż mogą pojawić na nich brązowe plamy.

Podłoże – Anturium dobrze czuje się w ziemi torfowe, można też użyć zwykłej uniwersalnej.

Rozmnażanie: Roślina najlepiej rozmnaża się przez podział, wystarczy kawałek łodygi, który łatwo się ukorzenia. Trzeba pamiętać aby zapewnić anturium jak największą wilgotność.

Jak pielęgnować - Smagliczka nadmorska

Jak pielęgnować - Smagliczkę nadmorską. Jeśli lubicie pięknie przyozdobione balkony, tarasy a także na rabatki - śmiało można polecić sma...