Jak pielęgnować Guzmanię?

Guzmania - to niesamowity kwiat, którego naturalne środowisko rozciąga się od Ameryki Środkowej po Amerykę Południową sięgając Antyli. Roślina ta rośnie w tropikach dżungli, jako kwiat naziemny lub epifit.

Miejsce uprawy: Guzmania doskonale klimatyzuje się w naszych domach, nie sprawia kłopotów. Wystarczy zapewnić jej odpowiednie oświetlenie jasne, ale nienasłonecznione.

Podłoże: ziemia próchnicza.

Podlewanie: Guzmanie powinno się podlewać odstałą już wodą. W okresie wzrostu rośliny podlewać intensywnie (marzec – sierpień). Gdy pojawi się rozeta wodę wlewamy do środka, zraszać liście. Po kwitnieniu ograniczyć podlewanie i zraszanie.
Ciekawe: W momencie, gdy Guzmania przekwita należy usunąć wodę, aby roślina nie gniła od środka. Niezwykłość tej rośliny przejawia się tym, że sama stopniowo zamiera i wypuszcza nowe pędy. Jeśli twój kwiat zaczyna mieć brzydkie liście jak by troszkę zasuszone nie przejmuj się nie długo pojawią się nowe listki.

Jak pielęgnować - Smagliczka nadmorska

Jak pielęgnować - Smagliczkę nadmorską. Jeśli lubicie pięknie przyozdobione balkony, tarasy a także na rabatki - śmiało można polecić sma...