Jak pielęgnować Kamelie?

Kamelia (Camelia) – jest roślina z bardzo bogatą historią, uprawiana w Azji Wschodniej. Była konkurentką herbaty, która znana została o wiele później. Wiązało się to z podobieństwem wyglądu i nazwy. Botaniczna nazwa herbaty to Camellia sinensis a Kamelia to Camellia japonica. Kamelia jest rośliną krzewiastą o zielonych, skórzastych liściach i o barwnych kwiatach różowych, czerwonych i białych. Z daleka przypominają kwiat róży tylko szkoda, że nie pachną.

Miejsce uprawy: od maja do września najlepiej umieścić Camelie w ogrodzie lub balkonie, trzeba pamiętać aby miejsce było osłonięte od przeciągów i półcieniste. Na domowym parapecie Kamelia będzie miała za mało świeżego powietrza. Od jesieni do momentu aż pąki kwiatowe się nie rozwiną jeśli się zawiązały, kwiat powinien stać w chłodniejszym miejscy 10 – 12 stopni. Po otworzeniu się pąków najlepiej wnieść Kamelię do pokoju i postawić w zaciemnionym miejscu, gdzie powinna stać odwrócona do światła tą samą stroną.

Podlewanie: Zimą podlewamy kwiat obficie i regularnie, wiosną –latem oszczędniej aby pobudzić roślinę do kwitnięcia.

Ciekawe: Kamelia nie lubi zmian, dotyczy to częstotliwości podlewania, zmian temperatury, wilgotności, miejsca.

Jak pielęgnować - Smagliczka nadmorska

Jak pielęgnować - Smagliczkę nadmorską. Jeśli lubicie pięknie przyozdobione balkony, tarasy a także na rabatki - śmiało można polecić sma...