Jak pielęgnować Skrętnik ( Streptocarpus)?

Skrętnik ( Streptocarpus) - kwiat ten przypomina małe storczyki. Za najbardziej okazałą odmianę uważa się kwiat z odmiany wielokwiatowej Wiesmoor. Skrętnik pochodzi z Afryki Południowej, gdzie rośnie w tropikalnych lasach. Jest to dwuletnia zielona roślina cechująca się dużymi, lejkowatymi kwiatami. Najczęściej Skrętnik spotyka się w odcieniach bieli, różu są również liliowe, aksamitne ciemnopurpurowe.


Miejsce uprawy: kwiat Skrętnika dostępny w sprzedaży jest z reguły wiosną lub jesienią, zależy to od terminu sadzenia. Wymagania ma takie jak Sępolia. Właściwa pielęgnacja polega na zapewnieniu miejsca jasnego i wietrzenie pomieszczenia, w którym się Skrętnik znajduje. Temperatura poniżej 18 stopni sprzyja uszkodzeniu rośliny.

Podlewanie: latem kwiaty Skrętnika podlewa się obficie, zimą bardzo oszczędnie.

Podłoże: ziemia doniczkowa

Rozmnażanie: wymaga wprawy. Oderwany zdrowy liść kwiatu Skrętnika należy podzielić wzdłuż głównego nerwu, brzegiem tym skośnie wsadza się w wilgotny piasek, nie głębiej niż 1 cm w głąb. Po krótkim czasie powinny pojawić się nowe roślinki.

Jak pielęgnować - Smagliczka nadmorska

Jak pielęgnować - Smagliczkę nadmorską. Jeśli lubicie pięknie przyozdobione balkony, tarasy a także na rabatki - śmiało można polecić sma...